Accueil » Novinky » Vizuálny test: Otestujte svoje vizuálne schopnosti pomocou tohto testu optických ilúzií

Vizuálny test: Otestujte svoje vizuálne schopnosti pomocou tohto testu optických ilúzií

Tento test optických ilúzií bol špeciálne navrhnutý tak, aby otestoval váš mozog. V tomto .Budete vnímať obraz, ktorý váš mozog nebude schopný pochopiť. Jeho interpretácia bude narušená, takže budete mať problém nájsť správnu odpoveď.

Riešenie tohto enigma bude závisieť od vašich intelektuálnych schopností a schopnosti pozorovania.

Prezentácia testu optických ilúzií

Optická ilúzia funguje na základe dvoch mechanizmov: mozog sa pokúsi dať zmysel tomu, čo nemá žiadny význam, alebo ho chybné vnímanie údajov privedie k chybnej interpretácii.

Ilúzia je výsledkom chyby vo vnímaní formy, farby, rozmeru alebo pohybu. Je spôsobená množstvom informácií vnímaných očami a prenášaných do mozgu, ktorý sa ich pokúsi roztriediť a analyzovať.

Ak mozog dostáva protichodné informácie, bude mať problémy s interpretáciou vecí. Existuje niekoľko typov optických klamov vrátane nemožných obrazov a geometrických útvarov, ktoré sa javia skreslené.

Dnešný vizuálny test patrí do tejto druhej kategórie. Má podobu geometrických útvarov s dvoma červenými čiarami uprostred, a to čiarou 1 a čiarou 2. Vašou úlohou bude určiť, ktorá z týchto dvoch čiar je dlhšia. Ťažkosť spočíva v pridaní 3D perspektívy okolo obrázku, ktorá oklame vaše oči.

Legrisou.fr

Je to skvelý spôsob, ako objaviť svoje vlastné schopnosti a súťažiť s ostatnými ľuďmi. Výzvu môžete absolvovať s rodinou, priateľmi alebo kolegami. Táto optická ilúzia je tiež zábavným spôsobom, ako otestovať svoju inteligenciu a zároveň vás prinúti premýšľať.

Ak chcete vyriešiť tento vizuálny test, musíte sa pozorne pozerať na obrázok a čo najviac sa sústrediť. Vytvorte si vhodné podmienky tým, že sa vyhnete všetkým zdrojom rozptýlenia.

Odpoveď na test optickej ilúzie

Podarilo sa vám zistiť, ktorý riadok je najdlhší? Ak sa vám to podarilo, musíte mať celkom pozoruhodné vizuálne a pozorovacie schopnosti. Nenechajte sa odradiť, ak sa vám to nepodarilo. Tento optický klam vyradil z hry niekoľko účastníkov.

Tu je odpoveď na túto optickú ilúziu Dve červené čiary sú presne rovnako veľké. V skutočnosti je to 3D perspektíva, ktorá zavádzala váš zrak, aby si myslel, že jedna je dlhšia ako druhá.

Legrisou.fr

Ak sa vám tento test optických ilúzií páčil, môžete sa pustiť do ďalších, ešte zábavnejších a náročnejších úloh. Tiež, Neváhajte a zdieľajte túto hádanku so svojimi priateľmi a rodinou.

Related post

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.