Accueil » Novinky » Test osobnosti: Objavte svoju skutočnú osobnosť podľa toho, ako si podávate ruky

Test osobnosti: Objavte svoju skutočnú osobnosť podľa toho, ako si podávate ruky

Otestujte si svoju osobnosť a charakter pomocou tohto testu vašich zvykov pri podávaní rúk.

Podanie ruky môže odhaliť vašu skutočnú povahu a charakter. Z vašich zvykov pri podávaní rúk nie je ťažké zistiť vašu skutočnú osobnosť.

Používanie oboch rúk

Ak vám človek podá obe ruky a zakryje si ich chrbát svojou rukou, znamená to, že akceptujete jeho dominanciu, ale ste otvorení diskusii. Tento typ podania ruky je nepriamym spôsobom vyjadrenia „poďme sa porozprávať“ a ukazuje, že ste úprimní a otvorení komunikácii. Na druhej strane, ak je druhá ruka položená na ruke osoby, môže to znamenať nedostatok dôvery, napríklad formu sebaobrany.

Dominantné podanie ruky

Tento stisk ruky, pri ktorom je dlaň otočená smerom k zemi, vyjadruje dominanciu. Tento zvyk môže spôsobiť, že budete pôsobiť agresívne. Je to, ako keby ste sa snažili masírovať tým, že ste šéf a je vám jedno, čo si myslí druhá osoba. Otočenie ruky mierne nadol je znakom toho, že máte radi kontrolu nad ostatnými.

Submisívny stisk ruky

Ak máte vo zvyku otáčať dlaň nahor, môže to znamenať submisívne podanie ruky. Je to reflex plachých alebo ľahko zastrašiteľných ľudí. Ak podávate ruku takýmto spôsobom, je to znak, že si nie ste istí a môžete byť ľahko premožiteľní. Ak necháte palec druhej osoby spočívať na vašej ruke, znamená to, že vás má pod kontrolou.

Podanie ruky mŕtvej ryby

Ak máte ochabnuté, klesajúce podanie ruky ako mŕtva ryba, znamená to, že vám chýba odhodlanie a ste ľahostajní, dokonca slabí. Ukazuje to, že sa môžete ľahko podriadiť ostatným. V niektorých kultúrach, napríklad v afrických krajinách, je však ľahký stisk ruky zdvorilým spôsobom pozdravu. Pevné podanie ruky sa naopak môže považovať za urážlivé.

Podanie ruky s mrkvou

Podanie ruky, pri ktorom stlačíte ruku druhej osoby medzi prstami, naznačuje, že ste pasívny človek. To môže jasne vyslať signál, že ste úplne ľahostajní. Ani sa neobťažujete ukázať svoje zámery a charakter. Toto podanie ruky môže prezrádzať, že sa necháte ľahko postrčiť, ale môže to tiež znamenať, že nemáte radi fyzický kontakt.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.