Accueil » Novinky » Naše nápady na spoločné jedlá vo dvojici na Valentína

Naše nápady na spoločné jedlá vo dvojici na Valentína

Valentín je obzvlášť romantická príležitosť, pri ktorej je tradíciou spoločné stolovanie. Ak hľadáte nápady, ako pripraviť chutné jedlo na váš špeciálny valentínsky večer, máme pre vás tie najlepšie návrhy. Vďaka týmto jednoduchým a chutným receptom môžete so svojím partnerom stráviť nezabudnuteľný romantický večer.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DelikanaTrencin (@delikanatrencin)

Romantické predkrmy

Predjedlá sú jedným z najdôležitejších prvkov romantického jedla. Na začiatok skúste pripraviť predjedlá, ako sú mini sendviče s vajíčkami, domáci údený losos alebo miešané vajíčka.

Ak chcete originálnejší a zložitejší predkrm, ktorý ukáže vaše kulinárske schopnosti a urobí dojem na partnera, môžete si vybrať rybiu polievku s krevetami a zeleninou alebo šalát z endivie a karamelizovaných vlašských orechov.

Lahodné hlavné jedlá

Ako hlavné jedlo si vyberte klasiku, napríklad pečené kurča na mede a bylinkách alebo teľacie soté s paprikou a olivami. Ak ste odvážnejší, vyskúšajte niečo exotickejšie, napríklad krevety so zázvorom a cesnakom alebo paellu z morských plodov.

Pre páry, ktoré sú vegetariáni alebo vegáni, je tu veľa chutných možností, napríklad tofu lasagne alebo rizoto z húb a cukety.

Perfektné dezerty na Valentína

Na záver večere si vyberte sladký a romantický dezert, napríklad jahodový koláč so šľahačkou, čokoládový fondán s domácou karamelovou omáčkou alebo čerstvý malinový tvarohový koláč.

Ak chcete niečo jednoduchšie, ale rovnako chutné, vyskúšajte palacinky plnené ovocím alebo domácu čokoládovú penu.

Valentín je ideálnou príležitosťou na strávenie kvalitného času s partnerom a vychutnanie si dobrého spoločného jedla. Nech už sú kulinárske preferencie vášho partnera akékoľvek, určite nájdete niečo, čo ho poteší a urobí z vášho večera nezabudnuteľný zážitok.

Aby bol večer úspešný, musíte byť pri varení kreatívni. A nezabudnite pripraviť pekný stôl s kvetmi, sviečkami a najkrajšími taniermi a pohármi.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.