Accueil » Novinky » Matematický test: Dokážete nájsť hodnotu každého prvku a vyriešiť konečnú operáciu za menej ako 60 sekúnd?

Matematický test: Dokážete nájsť hodnotu každého prvku a vyriešiť konečnú operáciu za menej ako 60 sekúnd?

Na stránke . Test dňaV dnešnom teste musíte nájsť číselnú hodnotu každého z týchto kozmetických prípravkov (rúž, lesk na pery a podkladový krém). Vedeli ste, že v stredoveku sa nosenie rúžu považovalo za čarodejníctvo?

Rúž sa považoval za mystický predmet a zvádzanie muža rúžom sa trestalo.

V tomto Matematická hádanka, všetko, čo musíte urobiť, je nájsť hodnotu každého objektu. Ľahko sa to povie, ale aby ste uspeli, musíte zistiť, akú hodnotu má každý predmet. Táto úloha Je to skvelý spôsob, ako rozvíjať svoje matematické a mentálne výpočtové schopnosti.

Na zistenie konečného výsledku musíte použiť aj svoju logiku. Dajte si pozor, na vyriešenie tejto matematickej hádanky máte len 60 sekúnd.

Legrisou.fr

Na nájdenie riešenia budete musieť použiť svoje matematické znalosti. Táto hádanka je prístupná každému bez ohľadu na vašu intelektuálnu úroveň. Hneď ako budete vedieť, ako vykonať nejakú operáciu, budete môcť nájsť odpoveď.

Aké operácie je potrebné vykonať?

Na úspešné absolvovanie tohto testu je dôležité dodržiavať niekoľko tipov. V prvom rade sa odporúča vizualizovať všetky operácie uvedené v teste. Potom môžete použiť pero a papier, aby ste si mohli robiť poznámky a uľahčiť si výpočty.

Ďalej sa odporúča používať najzákladnejšie operácie, ale môžete použiť aj rovnice, aby ste postupovali rýchlejšie. Zvážte tiež poradie operácií a nevynechávajte riadky, aby ste získali správny výsledok.

Nakoniec si vezmite stopky, pretože čas v tomto teste je obmedzený.

Riešenie tohto testu

Výsledok konečnej operácie je 15. Máte rovnakú odpoveď? Ak nie, tu sú podrobnosti o jednotlivých operáciách:

V prvom prípade: 3 rúže sa rovnajú 30, takže jeden rúž má hodnotu 10 (10/3).

V druhom riadku: 1 rúž + 2 podklady majú hodnotu 20. Tento riadok teda môžeme vyriešiť takto: 10 + 2x = 20 >> 2x = 20/10 >> x = 10/2 = 5. Základ má hodnotu 5.

Na treťom riadku: 1 základ + 2 lesky + 2 lesky = 9.

Ak to prevedieme do rovnice, dostaneme: 5 + 2y + 2y = 9 alebo 4y = 9 – 5 >> y = 4/4 = 1. Glosa má teda hodnotu 1.

Konečný výsledok posledného riadku je teda 5 + 1 × 10 = 15.

Legrisou.fr

Related post

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.