Accueil » Novinky » Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ v tejto úlohe presunutím iba 2 zápaliek, aby ste vyriešili rovnicu.

Matematická hádanka: Otestujte si svoje IQ v tejto úlohe presunutím iba 2 zápaliek, aby ste vyriešili rovnicu.

Pre fanúšikov matematiky, ktorí milujú lineárne hádanky, je to to pravé miesto.

IQ testy netestujú len vašu inteligenciu a pozorovacie schopnosti. Pri ich riešení budete musieť použiť aj svoju logiku.

Presne to je prípad hádanky, ktorú vám dnes ponúkneme. Ide o riešenie rovnice určenej špeciálne pre ľudí, ktorí milujú matematiku. Tentoraz je potrebná kreativita, pretože test je pomerne zložitý. Je na vás, aby ste vyriešili túto rovnicu: 6+7=6!

© Kulturologia

 

Aké sú pravidlá riešenia tohto IQ testu?

Stačí sa pozrieť na túto falošnú rovnicu a pokúsiť sa ju vyriešiť presunutím iba dvoch zápaliek. Táto rovnica musí byť hotová za 10 sekúnd. Preto musíte byť rýchli a sústredení. Odložte rozptýlenie, aby ste neboli vyrušovaní a mali čo najväčšiu šancu na úspech.

Riešenie: Tu sú dve zápalky, ktoré bolo potrebné presunúť, aby sa vyriešila rovnica

Na rozdiel od testov, v ktorých musíte presunúť len jednu zápalku, je tento test o niečo ťažší, pretože sa v ňom vyskytujú dve zápalky.

Preto budete musieť byť kreatívnejší. Ak sa nad tým zamyslíte, premeníte číslo 6 na 9, 7 na 1 a poslednú šestku na 8, čím dostanete 9-1=8. Výsledok si môžete pozrieť na nasledujúcom obrázku. Červené šípky označujú pohyby zápaliek.

© Kulturologia

 

Našli ste aj vy správnu odpoveď?

© Kulturologia

 

Ak ste našli správnu odpoveď

Skutočnosť, že sa vám podarilo nájsť správnu odpoveď za menej ako 10 sekúnd, svedčí o tom, že máte kreatívnu myseľ. Je to dôležitý ukazovateľ inteligencie človeka.

Dokážete pracovať aj pod tlakom vďaka rýchlosti, s akou ste problém vyriešili. Ak chcete otestovať svoje schopnosti, na našej stránke sú k dispozícii aj ďalšie hádanky s rovnakými motívmi. Tie najťažšie môžete riešiť hneď.

Ak by ste nemohli vyriešiť rovnicu

Nevadí, ak sa vám to nepodarilo. Naopak, tento neúspech by mal byť motiváciou, ktorá vám pomôže, aby ste sa už do rovnakej situácie nedostali.

Predovšetkým je však dôležité uvedomiť si vlastné chyby. Je možné, že na to nebolo dosť času. Môže sa tiež stať, že zlyhanie bolo spôsobené nedostatočnou koncentráciou alebo tréningom.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.