Accueil » Novinky » Matematická hádanka: ak nájdete chýbajúce číslo, ste génius!

Matematická hádanka: ak nájdete chýbajúce číslo, ste génius!

Ste dobrí v matematike? Máte vysoký zmysel pre numerickú logiku? Táto stránka vizuálna hádanka potom by to pre vás mala byť hračka! Ale pozor, aby ste to nepodcenili mozgovú výzvu.

Nie je to také jednoduché, ako to znie. Budete sa musieť usilovne sústrediť a premýšľať, aby ste našli správne zdôvodnenie a odpoveď.

IQ test: „Aké číslo chýba v matici?“

Aj keď to test IQ test je len dobrý spôsob, ako zábavne stráviť čas, ale môžete ním aj dokázať svoju inteligenciu. Vyžaduje od vás logické myslenie, dobré IQ a kognitívne výpočtové schopnosti. Zvládnete to?

Máte 30 sekúnd na vyriešenie tejto hádanky. Netrvajte preto príliš dlho, ale pred odpoveďou sa dobre zamyslite. Na obrázku nižšie vidíte maticu zloženú z tvarov: trojuholník, štvorec, kruh a kosoštvorec. Uhádnite chýbajúce číslo ktoré by malo byť na mieste otáznika.

Aby sme vám pomohli, tu je malá nápoveda: skúste nájsť hodnotu každého tvaru!

Foto: © Legrisou.fr

IQ test: správna odpoveď

Teraz, keď 30 sekúnd uplynuloPodarilo sa vám včas identifikovať chýbajúcu číslicu? Ak áno, najprv si skontrolujte, či ste v nasledujúcom riešení uviedli správnu odpoveď.

Riešenie

Číslo, ktoré treba nájsť, je 32. Aby ste dospeli k tomuto riešeniu, museli ste najprv určiť hodnotu každého tvaru takto:

Foto: © Legrisou.fr

  • V prvom riadku môžete uhádnuť, že trojuholník je 8 : 8 x 4 = 32.
  • V druhom riadku máte 8 + 8 + 6 + 6 = 28, teda hodnota kruhu, ktorá je 6.
  • V treťom stĺpci nájdete 8 + 6 + 8 + 4 = 26, hodnota diamantu je potom 4.
  • Lhodnota štvorca, 10je odhalená v treťom riadku: 6 + 10 + 8 + 4 = 28.

Potom je pre vás ľahké urobiť vypočítajte prvý stĺpec: 8 + 8 + 6 + 10 = 32.

Bravo ak ste dali správnu odpoveď! Naozaj ste génius, za akého sa vydávate. Ak ste v IQ teste neuspeli, znamená to, že táto matematická úloha ešte nie je na vašej úrovni.

Najprv začnite s tréning s IQ testami Na našej webovej stránke nájdete testy inteligencie na vašej úrovni. Na našej stránke nájdete testy inteligencie na vašej úrovni. Neváhajte a navštívte ju, aby ste si denne precvičili svoj mozog!

Related post

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.