Accueil » Novinky » Máte predpoklady na to, aby ste boli génius? Ak áno, chybu odhalíte maximálne do jednej minúty!

Máte predpoklady na to, aby ste boli génius? Ak áno, chybu odhalíte maximálne do jednej minúty!

Prijmite túto zábavnú výzvu a otestujte svoje pozorovacie schopnosti.

Génius je obdarený pôsobivou inteligenciou, ktorú sprevádza aj neúprosná logika. Pomocou tohto cvičenia budete môcť zistiť, či ste dostatočne inteligentní a logickí na to, aby vás mohli nazvať géniom. Vskutku by ste mali byť schopní nájsť presné riešenie tejto hádanky. Je to príležitosť využiť svoje intelektuálne schopnosti a zároveň sa zabaviť.

Čo sa od vás očakáva v tejto výzve

Dostanete obrázok. V tomto prípade sú to dve budovy pri pohľade zvonku. Ako však môžete vidieť, na obrázku je chyba. Vaším cieľom je preto identifikovať túto chybu. Jediným obmedzením je, že na pochopenie a nájdenie problému na tejto fotografii máte menej ako minútu. Uspieť v stanovenom čase je hodné génia.

© Kulturologia

 

Preto to, ako rýchlo splníte túto úlohu, rozhodne o tom, či ste dostatočne inteligentní na to, aby ste sa stali géniom. Uistite sa však, že ste pri tomto cvičení uvoľnení. Nie je dôvod stresovať sa alebo vyvíjať na seba tlak. Naopak, stres môže byť hlavnou prekážkou. Urobte si čas na oddych, sústreďte sa a pokúste sa dokončiť výzvu.

Aby sme vám pomohli, tu je malá nápoveda: na tomto obrázku má zjavnú logickú chybu. Nesústreďte sa len na budovu, ale skúste sa pozrieť na celý obraz.

Čas vypršal. Našli ste chybu?

Priemerný človek by prišiel na to, čo je na obrázku zlé, zatiaľ čo génius by chybu identifikoval okamžite. Nezabudnite, že je možné, že vás spomalí stres alebo nedostatok koncentrácie. Ak chcete uspieť, musíte začať relaxovať. To vám uľahčí sústredenie.

Logická chyba, ktorú ste potrebovali odhaliť, bola na oblohe, ale aby ste ju identifikovali, museli ste sa najprv pozrieť na celý obrázok a potom skontrolovať všetky drobné detaily. Použitím tejto techniky ste mohli preukázať svoju inteligenciu.

Na prvý pohľad sa skutočne všetko zdá logické, ale jeden detail by vám mal vyskočiť: v pravom hornom rohu je mesiac v splne a polmesiac.

© Kulturologia

 

Ak by ste si budovu len pozreli, potom áno, nemá žiadne konštrukčné chyby. Ak ste sa však pozreli na celý obrázok a sledovali detaily, mali ste si túto chybu všimnúť. Pozrite si naše ďalšie hádanky, vizuálne výzvy a testy osobnosti.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.