Accueil » Novinky » Logický test: otestujte svoje intelektuálne schopnosti vyplnením šachovnice. Riešenie nájdu len 3 % z vás!

Logický test: otestujte svoje intelektuálne schopnosti vyplnením šachovnice. Riešenie nájdu len 3 % z vás!

Ak zrekonštruujete celú šachovnicu, máte dobrú intelektuálnu úroveň!

Dnes si otestujeme vašu schopnosť premietať sa do vesmíru. Predtým, ako začneme s testom, povieme vám prekvapivý fakt o vesmíre. Vedeli ste, že vo vesmíre môžete ďalej rásť? V skutočnosti môže astronaut vyrásť až o 5 cm vyšší, ak nie je vystavený žiadnej gravitácii. Neuveriteľný fakt, ktorý bol zaznamenaný na niekoľkých astronautoch na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Vráťme sa späť na zem a zhodnoťme vašu schopnosť premietať svoje myslenie do vesmíru.

Ako dokončíte túto šachovnicu?

Tento test je mimoriadne náročný a tento vizuálny hlavolam dokážu vyriešiť len tí, ktorí majú silné rozumové schopnosti a dobrú pamäť.

Aby ste našli chýbajúce tvary, budete musieť použiť svoju myseľ a predstaviť si, že skladačka je pred vami. Úlohou je dokončiť tabuľu premietaním dielikov tak, ako keby boli odstrániteľné.

Na pomoc vám poslúži časť šachovnice, ktorá je už postavená, a ako vidíte, políčka sú žlté až hnedé. Jediné, čo musíte urobiť, je nájsť správne kombinácie. Ktoré figúrky do seba zapadajú a ako vytvoríte kompletnú šachovnicu?

© Kulturologia

 

Ako dokončiť túto šachovú hru?

Ak sú hádanky vašou vášňou, bude to pre vás hračka. Všetko je to o poriadku a logike.

Tejto výzvy sa zhostilo len málo ľudí, pretože si vyžaduje nielen hlboké myslenie, ale aj výbornú vizuálnu pamäť. Musíte si vedieť zapamätať dieliky, ktoré už na hracej ploche sú, a zároveň pridávať nové tvary na dokončenie štruktúry. Je to vynikajúce a náročné mentálne cvičenie, ktoré si vyžaduje vašu plnú koncentráciu, ale aj silnú schopnosť priestorového myslenia.

Máte problémy s orientáciou? Tu je riešenie na obrázku nižšie

Pre tých z vás, ktorí už puzzle riešili, existuje niekoľko techník, ktoré môžete pri tomto cvičení použiť. Prvou technikou je začať od hrán a rohov, ktoré sa často ľahšie identifikujú. Zostavte tieto diely tak, aby tvorili rám šachovnice.
V našej šachovnici sú to dieliky 1, 3 a 4.

© Kulturologia

 

Ak chcete zistiť, ako ich umiestniť, jednoducho spočítajte počet políčok a nájdite ich ekvivalenty na šachovnici. Potom ste si určite všimli, že figúrka číslo 2 pokračuje v pokračovaní už zozbieraných figúrok. Nakoniec, zapamätaním si už umiestnených figúrok stačí doplniť zostávajúce políčka, t. j. 6 a 4.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.