Accueil » Novinky » IQ test: Zdokonaľte svoju logiku a mozgovú kapacitu. Dokážete vyriešiť tento ohromujúci matematický kvíz?

IQ test: Zdokonaľte svoju logiku a mozgovú kapacitu. Dokážete vyriešiť tento ohromujúci matematický kvíz?

V tomto novom IQ teste si môžete zdokonaliť svoje logické a intelektuálne schopnosti.

Myslíte si, že máte na to, aby ste vyriešili náš nový IQ test? Je to celkom jednoduchá úloha, ak máte dostatočné matematické znalosti a zmysel pre logiku. Ak máte tieto vlastnosti, bude pre vás ľahké nájsť odpoveď na rovnicu.

Čo musíte urobiť, aby ste úspešne absolvovali tento IQ test

Ak chcete prejsť týmto novým testom IQ, využite svoje intelektuálne schopnosti. Test zahŕňa správnu odpoveď na matematickú rovnicu. Ak chcete prejsť, musíte sa sústrediť a poznať pravidlá aritmetiky.

Na obrázku vidíte rad čísel spojených matematickými znakmi: delenie, násobenie, odčítanie a sčítanie. Musíte odpovedať na nasledujúcu rovnicu: 12/2(5-2) = ?

Uvedomte si, že nejde o jednoduchý výpočet. Medzi jednotlivými znameniami existujú priority, ktoré musíte rešpektovať. To vám pomôže získať správny výsledok. Myslíte si, že máte vedomosti potrebné na dosiahnutie úspechu? Pozývame vás, aby ste sa dozvedeli odpoveď o niečo nižšie.

Ako vyriešiť IQ test?

Keď sa pozriete na rovnicu, všimnete si, že má zátvorky. Ak chcete zistiť, na čo slúžia, musíte poznať pravidlá priority. Tým sa určí poradie operácií. V logike by ste mali uprednostniť najprv zátvorky, príkazy (mocniny a odmocniny), potom delenie, násobenie, sčítanie a nakoniec odčítanie.

Rovnicu musíte vyriešiť v tomto poradí.

Riešenie testu IQ

Konkrétne by ste teda mali začať s výpočtom prvkov v zátvorkách, t. j. (5-2). To dáva 3. Ďalej si všimnite, že absencia znamienka pred zátvorkami znamená násobenie. Takže máte tvar 12/2*(5-2). Po vyriešení zátvorky musíte začať s delením 12/2 = 6. Potom odpovede vynásobte a dostanete 6*3 = 18.

Zistili ste rovnaký výsledok? Ak áno, gratulujeme vám, pretože to dokazuje, že máte dobrý zmysel pre logiku a že sa dobre orientujete v aritmetike. Ak nie, nemajte obavy. Venujte trochu času aritmetickým cvičeniam, aby ste mohli absolvovať podobné IQ testy. Máme na sklade niekoľko matematických kvízov, ktoré vás môžu zaujímať a ktoré vám pomôžu pri precvičovaní.

Ak vás tento test podnietil na dlhší čas, pozývame vás, aby ste sa oň podelili so svojou rodinou a priateľmi a vyzvali ich.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.