Accueil » Novinky » IQ test: Presuňte 2 zápalky a vytvorte 3 trojuholníky! Máte 10 sekúnd

IQ test: Presuňte 2 zápalky a vytvorte 3 trojuholníky! Máte 10 sekúnd

Zabavte sa pri riešení tejto hádanky čo najrýchlejšie.

Je dôležité, aby ste si každý deň našli čas pre seba, na oddych, relaxáciu alebo uvoľnenie. Ešte lepšie je využiť tento čas na zábavu a zároveň byť produktívny.

Práve o tom je tento test. Tento typ hlavolamu vám umožní využiť vaše intelektuálne schopnosti bez tlaku a zároveň si užiť čas na oddych.

Z čoho pozostáva tento IQ test?

Zobrazí sa vám ilustrácia. Vidíte v ňom dva trojuholníky zložené z niekoľkých zápaliek, jeden väčší a jeden menší. Všimnite si, že menšia je vnútri väčšej.

Vaším cieľom je nájsť spôsob, ako vytvoriť tri (3) trojuholníky presunutím iba dvoch (2) zápaliek. Máte na to len desať (10) sekúnd. Musíte zistiť, ktoré zápasy presunúť, ale aj to, kam ich umiestniť v časovom limite.

Pokúste sa predstaviť si všetky možnosti tak, že sa sústredíte na detaily a na každú zo zápaliek na obrázku.

© Kulturologia

Prečo by som mal pravidelne absolvovať testy IQ?

V prvom rade vám absolvovanie takýchto testov pomôže bojovať proti strate pamäti a účinne znížiť úroveň stresu. Riešenie hádaniek a hlavolamov vám umožní zabaviť sa a oddýchnuť si pri zlepšovaní svojich schopností.

Po druhé, tieto testy môžu posúdiť intelektuálne schopnosti a upozorniť na prípadné problémy so sústredením, pozornosťou alebo zrakom.

Tento test pomáha zistiť, či ste inteligentnejší ako školák. V neposlednom rade vám dáva príležitosť trénovať a stimulovať obe časti mozgu: ľavú aj pravú, jednu časť, ktorá má na starosti logiku a analýzu, druhú kreativitu, emócie a intuíciu.

Hádanky a IQ testy preto môžu zlepšiť vaše pozorovacie schopnosti, logické myslenie a postreh. Malý bonus: hádanky môžete riešiť kdekoľvek a kedykoľvek chcete.

Riešenie nájdete kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ nižšie.

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.