Accueil » Novinky » IQ test: Otestujte si svoje IQ pomocou tejto 30-sekundovej matematickej hádanky

IQ test: Otestujte si svoje IQ pomocou tejto 30-sekundovej matematickej hádanky

Otestujte si svoje analytické schopnosti a IQ pomocou tejto matematickej úlohy.

Tento IQ test je skvelým spôsobom, ako si otestovať svoje matematické znalosti. Ukazuje to, akí ste inteligentní. Táto hra je skvelým spôsobom, ako prebudiť mozog, a vyžaduje si veľa premýšľania. Je to perfektný test, ktorý vám pomôže zlepšiť koncentráciu a logiku.

Len 20 % používateľov dokázalo vyriešiť túto hádanku za menej ako 30 sekúnd. Tu je hádanka, ak ste pripravení na výzvu a chcete si otestovať svoje matematické schopnosti.

Matematická hádanka so zmrzlinovým kužeľom a kopčekom

Táto hádanka je skvelým spôsobom, ako si zábavnou formou otestovať svoje IQ. Môže vám pomôcť rozvíjať strategické myslenie, logické uvažovanie a schopnosti riešiť problémy.

Mnoho ľudí sa pokúsilo vyriešiť tento typ hádanky za menej ako 30 sekúnd a nepodarilo sa im to. Preto je dôležité, aby ste si pred začiatkom našli čas a sústredili sa. Ak máte na pamäti základné pravidlá matematiky, bude ľahké tento výpočet vyriešiť.

Tu je dnešná matematická hádanka: musíte nájsť hodnotu kužeľa, bielej a ružovej loptičky. Úloha je jednoduchá a odpoveď a podrobnosti výpočtu sú jednoduchšie, ako si myslíte.

Odpoveď na matematickú hádanku s kornútkom a zmrzlinovou guľou

Tento matematický hlavolam je zábavný a kognitívne náročný. Pomôže vám precvičiť si pamäť a logické myslenie.

Gratulujeme vám, ak test IQ zvládnete za menej ako 30 sekúnd bez podvádzania. Vyplnenie tohto IQ testu v stanovenom čase môže byť skvelým spôsobom, ako si precvičiť svoje každodenné schopnosti riešiť problémy.

Pre tých, ktorí nechápali správne, teraz prezradíme odpoveď s vysvetlením. Pre každý riadok na obrázku je odpoveď :

Kužeľ má hodnotu 3, pretože ak si to spočítate, je to 3 X 3 X 3 = 27
Guľôčka má hodnotu 2, pretože po výpočte dostaneme (3+2) + (3+2) = 10
Ružová loptička má hodnotu 1, pretože pri výpočte dostaneme (3+2+2) + (3+1) = 11

Tieto odpovede teda potvrdzujú, že vyššie uvedené hodnoty sú skutočne správne, pretože: (3+2) +3+(3+2+1+1) = 15.

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.