Accueil » Novinky » IQ test: Ktorý trezor dokáže pirát otvoriť kľúčom? Vyriešte hádanku za pár sekúnd!

IQ test: Ktorý trezor dokáže pirát otvoriť kľúčom? Vyriešte hádanku za pár sekúnd!

Tento IQ test je ideálny na zlepšenie koncentrácie a pozornosti.

Vyriešenie IQ testu, ktorý vám dnes ponúkame, nevyžaduje len vysokú inteligenciu. Vyžaduje si to aj vynikajúcu víziu a trochu predstavivosti. Podarí sa vám ho vyriešiť? Poponáhľajte sa, pretože čas sa kráti. Je to na vás!

Aké sú pravidlá pre absolvovanie tohto IQ testu?

Vašou hlavnou úlohou je pozrieť sa na obrázok, na ktorom je zobrazený pirát s kľúčom, ktorý sa snaží otvoriť truhlicu plnú pokladu. Vašou úlohou je hľadať truhlicu, ktorú možno otvoriť kľúčom.

Pozorne si prezrite tvar kľúča a tvar zámku. Na splnenie tejto úlohy máte 20 sekúnd. Uistite sa, že máte časovač, aby ste nevynechali ani sekundu.

© Kulturologia

 

Prečo absolvovať tento IQ test?

Prvým dôvodom, prečo si urobiť IQ test, je stimulácia mozgu a predstavivosti. V skutočnosti je to nevyhnutné cvičenie na udržanie kognitívneho zdravia, a to aj s pribúdajúcim vekom.

Keďže ide o schopnosť vidieť a sústrediť sa, tieto schopnosti sa počas riešenia hlavolamu určite zlepšia. Je to tiež zábavná výzva, ktorú môže zvládnuť každý. Vyžaduje si to len trochu kreativity.

Odpoveď: Ide o truhlicu, ktorú možno otvoriť kľúčom v pirátových rukách

Na prvý pohľad sa zdá, že kľúč v pirátových rukách otvára všetky trezory na obrázku. Najlepší spôsob, ako nájsť odpoveď, je použiť svoju predstavivosť. Musíte sa vžiť do kože piráta.

Ak sa pozorne pozriete, uvidíte, že otvor na truhlici č. 4 najviac zodpovedá kľúču. Našli ste rovnakú odpoveď? Výsledok si môžete pozrieť na nasledujúcom obrázku.

© Kulturologia

 

Nájdenie správnej odpovede naznačuje, že máte pomerne vysoké IQ. V skutočnosti ste schopní analyzovať situáciu v priebehu niekoľkých sekúnd.

Vzhľadom na vašu úroveň je rozumné otestovať svoje limity a prijať ešte zložitejšie výzvy. Pre tých, ktorým sa to nepodarilo, sa oplatí riešiť aj iné hádanky. Cieľom je trénovať a privyknúť mozog na riešenie problémov. V prípade potreby tak ľahšie nájdete správne odpovede.

Zdieľajte svoje výsledky s priateľmi

Neváhajte sa o svoje výsledky podeliť s priateľmi zdieľaním a zverejnením na sociálnych sieťach. K testom povzbudzujte aj svojich priateľov a rodinu, aby ste mohli spoločne stráviť čas.

 

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.