Accueil » Novinky » IQ test: Kto je matkou dieťaťa? Záhadná hádanka, ktorú vyriešite len za 8 sekúnd!

IQ test: Kto je matkou dieťaťa? Záhadná hádanka, ktorú vyriešite len za 8 sekúnd!

Ak hľadáte novú výzvu pre celú domácnosť, puzzle Mother Picture je pre vás.

Táto hádanka sa znovu objavuje na internete a má dôležité psychologické vysvetlenie. Na jej vyriešenie je potrebná logika a pozornosť

Mnohí používatelia internetu sa aktívne zúčastňujú na kvízoch a hádankách, pretože hľadajú prospešné a duševné aktivity pre seba a svoje deti. Tento mentálny tréning môže viesť k lepším výkonom v každodennom živote a zároveň stimuluje inteligenciu.

Princíp hry

Populárna hádanka známa ako „Matkin obrázok“ spôsobila, že si mnohí ľudia potrápili mozgové závity v snahe nájsť odpoveď. Hádanka obsahuje obrázok dvoch žien sediacich na stoličkách na opačných stranách miestnosti, medzi ktorými sa hrá dieťa. Otázka znie, kto je matkou dieťaťa.

© Kulturologia

 

Všetky nápovedy k nájdeniu odpovede sú na obrázku. Skúmaním miestnosti a dvoch matiek musíte uhádnuť, ktorá je skutočnou matkou dieťaťa.

Odpoveď na túto hádanku nájdete za 8 sekúnd

Matka dieťaťa je tá naľavo.

Táto hádanka má psychologické vysvetlenie, pretože sa musíte pozorne pozrieť na postoj a telo oboch žien, ako aj na osobu, ku ktorej je v tomto príklade otočené dieťa. Na obrázku je niekoľko indícií, ktoré vás dovedú k tejto odpovedi, a väčšina z nich sa točí okolo správania žien. Pod obrázkom sa nachádza vysvetlenie:

© Kulturologia

 

  • Dieťa je najprv otočené tvárou k žene vpravo. Je normálne, že sa dieťa pri oslave víťazstva otočí k matke a pozrie sa na ňu.
  • Na rozdiel od ženy vpravo matka dieťaťa zdvihla ruky, čo naznačuje starostlivosť a hrdosť matky.
  • Napokon, matka aj dieťa majú čierne vlasy, čo kontrastuje so ženou naľavo, ktorá má červené vlasy.

Táto hádanka zlepšuje zručnosti pri riešení problémov

Pokiaľ ide o zručnosti pri riešení problémov, nie je nič lepšie ako vyriešiť niekoľko hádaniek, položiť ich pred seba a stanoviť si termín.

Jedným z dôvodov je, že máte obmedzené množstvo času. Preto musíte k riešeniu prispieť čo najefektívnejšie a najrýchlejšie.

Okrem toho vás výzvy, ktorým budete čeliť, povedú k túžbe nájsť riešenie.

Keďže hra od vás neustále vyžaduje kritické a analytické myslenie, okamžite sa zvýši vaša schopnosť riešiť problémy.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.