Accueil » Novinky » IQ test: géniovia ho zvládnu za 10 sekúnd! Určite by ste mali vyskúšať

IQ test: géniovia ho zvládnu za 10 sekúnd! Určite by ste mali vyskúšať

Ak budete pri riešení tohto matematického problému postupovať logicky, vyriešite ho ľahko a rýchlo.

Matematická rovnica je testom logického myslenia a riešenia problémov. Pri troche sústredenia a veľkom pozorovacom zmysle nájdu géniovia odpoveď v okamihu. Tak sa poponáhľajte a urobte si ju sami.

Aká je odpoveď na túto matematickú rovnicu?

Je tu zvýraznené číslo 7, ktoré sa 6-krát opakuje, pričom ho musíte vypočítať pomocou konvenčných znakov +, -, x a /. V poradí, v akom je úloha uvedená, pozostáva najprv zo sčítania, potom z delenia, ďalšieho sčítania, násobenia a odčítania. Túto rovnicu dokážu vyriešiť aj deti, pretože na vyriešenie výpočtu stačí postupovať logicky. Ak sa na prvý pohľad zdá, že úloha je ťažká, nie je to tak, pretože ide o druh testu, ktorý sa ponúka pri skúškach. Je to variant mnohých testov s číslami a písmenami, ktoré si vyžadujú logiku.

© scpen

 

Prečo robiť test z matematiky?

Matematický test testuje úroveň inteligencie a rýchlosť, s akou človek dokáže vyriešiť problém. Po počiatočnom pozorovaní zadaného problému sa zamyslíte nad logikou, ktorú musíte dodržať, a to tak, že sa zamyslíte nad tým, ktorý typ výpočtu je na prvom mieste: sčítanie, odčítanie, delenie alebo násobenie. Potom vykonáte výpočet a v okamihu nájdete riešenie matematickej rovnice. Pri rôznych druhoch matematických úloh 99 % ľudí v tomto teste neuspeje. Pri tomto druhu rovnice uvažujete a pracujete hlavou, pričom uplatňujete metódu riešenia, ktorú ste sa naučili na vysokej škole. Pri tomto druhu matematickej úlohy si tiež zlepšujete svoje vizuálne schopnosti.

Riešenie

Vyriešili ste túto rovnicu logickým spôsobom, pričom ste rešpektovali pravidlá priority?

© scpen

 

Pri tejto rovnici musíte začať riešením násobenia, pretože zátvorky sú tu neviditeľné. Potom príde na rad delenie a až potom pokračujte sčítaním a odčítaním. Správna odpoveď je 50.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.