Accueil » Novinky » IQ test: Dokážte, že ste génius, a nájdite odpoveď na túto hádanku za 10 sekúnd!

IQ test: Dokážte, že ste génius, a nájdite odpoveď na túto hádanku za 10 sekúnd!

Chcete vedieť, či máte v sebe génia? Tento IQ test vám to pomôže zistiť.

Dnešnou úlohou je matematická hádanka, ktorú musíte vyriešiť za menej ako 10 sekúnd. Ide o vizuálnu a logickú hádanku, ktorá má otestovať vaše vnímanie a schopnosť uvažovania. Mnoho ľudí sa pokúsilo vyriešiť túto úlohu, aby objavili svoje schopnosti a logiku.

Prehľad IQ testu: Vyriešte matematickú rovnicu za menej ako 10 sekúnd

Aby ste túto úlohu zvládli, musíte využiť svoje schopnosti logického myslenia. Dnešný test má podobu rovnice s ovocím a číslom. Aby ste našli riešenie, musíte nájsť hodnotu každého ovocia.

© Kulturologia

 

Prvá rovnica hovorí, že súčet 3 jabĺk sa rovná 30. V druhej rovnici vidíte, že jedno jablko pridané k dvom banánom sa rovná 18. Tretia rovnica hovorí, že jeden banán odčítaný od jedného kokosového orecha sa rovná 2.
Takže musíte vyriešiť štvrtú rovnicu, ktorá znie: koľko je kokos plus banán plus jablko?

Buďte opatrní, správnu odpoveď musíte nájsť za menej ako 10 sekúnd.

Odpoveď na výzvu Vyriešte matematickú rovnicu za menej ako 10 sekúnd

Ak chcete nájsť riešenie tejto matematickej hádanky, musíte obrázok dôkladne analyzovať. Tu je odpoveď na tento IQ test:

  • Prvá rovnica: ak sa súčet 3 jabĺk rovná 30, znamená to, že hodnota jedného jablka sa rovná 10.
  • Druhá rovnica: súčet jedného jablka a dvoch banánov sa rovná 18. Odstránením hodnoty jablka dostaneme 8. Keďže sú dva banány, toto číslo treba vydeliť dvoma. Hodnota banánu je teda 4.
  • Tretia rovnica: znázorňuje odčítanie banánu s kokosovým orechom, ktorý má hodnotu 2. Nahradením banánu jeho hodnotou dostaneme 2. Kokosové orechy majú preto hodnotu 2.

Ak nahradíme plody ich príslušnými hodnotami, dostaneme výsledok 16. Inými slovami, 2 + 10 + 4 = 16.

Ak ste si však všimli, posledná rovnica má len jeden kokosový orech. Hodnotu kokosového orecha teda musíte vydeliť dvoma. Taktiež je potrebné odobrať 1 bod banánu, pretože v rovnici sú namiesto 4 banánov len tri. Nahradením ovocia týmito novými hodnotami dostaneme iný výsledok: 1 + 10 + 3 = 14.

© Kulturologia
Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.