Accueil » Novinky » IQ test: Ak ste pozorní, dokážete medzi dvoma obrázkami tohto tenistu rozpoznať 3 rozdiely.

IQ test: Ak ste pozorní, dokážete medzi dvoma obrázkami tohto tenistu rozpoznať 3 rozdiely.

Otestujte si svoje pozorovacie schopnosti rýchlou identifikáciou 3 rozdielov na týchto 2 zdanlivo podobných fotografiách.

Objavte ďalšie aspekty svojej osobnosti pomocou testu Visual IQ. Tento test IQ sa od ostatných testov líši tým, že je zábavný a zároveň precvičuje vaše kognitívne schopnosti a mozog. Podľa toho, ako dlho vám bude trvať hľadanie odpovedí, sa dá usúdiť, či ste pozorní alebo nie.

Z čoho pozostáva test?

Táto vizuálna úloha pozostáva z vyhodnotenia pozorovacích schopností rýchlym nájdením 3 rozdielov na tomto tenistovi. Má na sebe červenú košeľu a čiapku. Ak na prvý pohľad vyzerajú obrázky rovnako, musíte nájsť tri rozdiely.

© Kulturologia

 

Využite svoje pozorovacie schopnosti a zapojte mozog. Na nájdenie správnych odpovedí máte len 25 sekúnd. To je dlhý čas na nájdenie 3 rozdielov, ale pri iných úlohách je tento čas oveľa kratší. Čím rýchlejšie ich uvidíte, tým lepšie budú vaše pozorovacie schopnosti. Ak nie, vždy sa môžete zlepšiť a pokračovať v cvičeniach Visual IQ, aby ste sa zlepšili a zvýšili svoju úroveň.

Odozva na test

Ak ste túto úlohu zvládli, prvý rozdiel je v tenisovej loptičke. Druhý rozdiel je v rukáve jeho košele. Tretí rozdiel je v kolene.

© Kulturologia

 

Testovanie IQ, či už vizuálne alebo nie, je spôsob hodnotenia kognitívnych schopností. Tento test sa už dlho používa ako jeden z mnohých nástrojov na meranie inteligencie a na predpovedanie pracovného výkonu a študijného úspechu. Vo svete práce sa pomocou IQ testov hodnotí vaša schopnosť vykonávať úlohy. Hodnotia aj vaše zručnosti v rôznych druhoch činností. Tento test vám pomôže poukázať na vaše silné a slabé stránky a umožní vám lepšie sa orientovať na tú správnu prácu. Väčšina IQ testov sa ľahko vyhodnocuje a administruje. Je to proces, ktorý zahŕňa niekoľko mozgových funkcií, ako je pamäť, rozhodovanie, vnímanie atď. Ďalej hodnotí morálny úsudok a logické uvažovanie.

Test vizuálneho IQ je jedným z príkladov rôznych testov a subtestov, okrem verbálneho porozumenia, priestorového uvažovania, pracovnej pamäte a rýchlosti spracovania.

 

Zineta
Napísal : Zineta
Volám sa Zineta a som autorkou pre scpen.sk. O témach z oblasti zábavy som začal písať pred viac ako piatimi rokmi. Považujem to za skvelý spôsob, ako sa podeliť o svoju vášeň pre populárnu kultúru a zábavu s ľuďmi na celom svete. Rád vytváram články o filmoch, seriáloch, knihách, videohrách a piesňach. Vo svojich článkoch sa vždy snažím byť originálny a kreatívny, aby som svojim čitateľom poskytol niečo nové a vzrušujúce. Milujem slobodu, ktorú slobodná práca ponúka, a považujem ju za skvelý spôsob, ako preskúmať rôzne témy a vyjadriť svoj vlastný názor.