Accueil » Novinky » Hádanka: Vyriešte túto hádanku tak, že zistíte, ako funguje táto logická postupnosť, a nájdete chýbajúce číslo

Hádanka: Vyriešte túto hádanku tak, že zistíte, ako funguje táto logická postupnosť, a nájdete chýbajúce číslo

Máme hádanka aby ste si otestovali svoje schopnosti riešiť problémy. Hádanka je zistiť, ako funguje logická postupnosť a určiť chýbajúce číslo. Mnohí sa pokúšali nájsť riešenie, ale len málokomu sa to podarilo.

Len tí najlepší dokázali postupnosť rozlúštiť a objaviť správnu odpoveď. Na ktorej strane by ste boli vy? Čítajte ďalej a zistite pravidlá test.

Čo je to za hádanku?

Pozorne sa pozrite na obrázok uvedený nižšie. Obsahuje postupnosť čísel, ktoré neboli vybrané náhodne. Ich umiestnenie bolo dobre premyslené.

Vašou úlohou je uhádnuť chýbajúce číslopráve tam, kde je na obrázku otáznik. V každom prípade sa nemusíte ponáhľať, pretože nie je stanovený žiadny časový limit. Budete sa musieť maximálne sústrediť, aby ste všetky šance postavili na svoju stranu.

Legrisou.fr

Aké sú dobré dôvody na vyriešenie tejto hádanky?

Riešenie tejto hádanky má niekoľko výhod. Predovšetkým sa zameriava na vzťahy medzi vecami. Nielenže sčítate alebo násobíte, ale hľadáte aj podobnosti.

Toto cvičenie je preto veľmi mentálna činnosť ktorá stimuluje váš mozog. Nezabúdajte, že mozog je sval, ktorý treba pravidelne precvičovať.

Odpoveď: Tu je chýbajúce číslo v tejto matematickej postupnosti čísel

Odpoveď je 55. Tu je matematická demonštrácia tohto výsledku:

5 × 6 = 30.

5 + 6 + 19 = 30

Podobne 7 × 7 = 49

7 + 7 + 35 = 49

Preto :

8 × 9 = 72

8 + 9 + ? = 72

8 + 9 + 55 = 72

Legrisou.fr

Našli ste tiež rovnaké riešenia?

Ľudia, ktorí vyriešili túto hádanku, patria medzi tých, ktorí si rozumejú s číslami. Treba poznamenať, že ide o veľmi vzácnu vlastnosť, ktorá je v mnohých odborných oblastiach veľmi žiadaná. Na druhej strane, ak sa vám to nepodarilo, je to v poriadku. Môže sa stať, že matematika nie je pre vás.

Ak chcete dobre zvládnuť test, najdôležitejšie je precvičiť si mozog na tomto druhu problému čo najviac krát.

Tento hlavolam môžete zdieľať prostredníctvom sociálnych sietí. To bude príležitosť pre vašich priateľov, aby prijali výzvu a zistili, aké budú ich výsledky.

Related post

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.