Accueil » Dom » Ako prať bundy a kabáty v práčke, aby zostali ako nové?

Ako prať bundy a kabáty v práčke, aby zostali ako nové?

Je dôležité starať sa o naše páperové bundy a kabáty, pretože ich nosíme často počas celého roka. Tieto odevy sú zvyčajne vyrobené z materiálov, ktoré dobre neznášajú intenzívne pranie.

Našťastie je možné umyť Ako účinne a bezpečne prať v práčke. V tomto článku vám poradíme, ako pranie účinne vyperte svoje bundy a kabáty vo svojej práčka.

Ochrana a príprava páperových búnd a kabátov

Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam pri praní páperových búnd a kabátov, mali by ste najprv vykonať niekoľko preventívnych opatrení. Pred vložením do práčky skontrolujte, či na nich nie sú škvrny alebo nečistoty, ktoré je potrebné ošetriť.

Veľmi dôležité sú aj štítky, ktoré by ste si mali pozorne prečítať a zistiť, či sa môžu prať v práčke alebo v ruke. Ak je vaša páperová bunda vyrobená z páperia, všetky zipsy a vrecká by mali byť pred vložením do práčky uzavreté. A nakoniec, najlepšie je prať ich naruby, aby sa látka nepoškodila.

Používajte správne nastavenia práčky

Pri praní búnd a kabátov je dôležité zvoliť správne nastavenie práčky. Musíte určiť typ tkaniny a úroveň znečistenia, aby ste mohli použiť vhodný cyklus. Väčšina búnd je vyrobená z polyesteru a nylonu, preto sa odporúča použiť jemný, chladný cyklus.

Ak je bunda alebo páperová bunda veľmi znečistená, môžete použiť horúci cyklus. ale . Uistite sa, že ste stroj nepreplnili, aby ste nepoškodili látku. Nezabudnite pridať vhodný prací prostriedok pre lepšiu účinnosť.

Vedieť, čo nerobiť pri praní

Pri praní páperových búnd a kabátov sa treba vyhnúť určitým postupom, aby ste ich udržali v dobrom stave. Po prvé, vyhnite sa ich miešaniu s hrubým oblečením alebo obuvou, ktoré by ich mohli poškodiť. Okrem tohoPúzdrové bundy a kabáty sa neodporúča prať v príliš horúcej alebo príliš studenej vode, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu tkaniny.

Okrem tohoNemali by ste ich žehliť, pretože sa tým poškodí vodotesný povlak. Nakoniec je dôležité nepoužívať drsné chemikálie, pretože by to mohlo poškodiť tkaninu a farbu. Tu je zoznam vecí, ktorým sa treba vyhnúť pri praní páperových búnd a kabátov:

  • Miešanie s hrubým oblečením alebo obuvou
  • Pranie v príliš horúcej alebo príliš studenej vode
  • Žehlenie
  • Používanie agresívnych chemikálií

Aplikujte tipy, aby ste udržali bundy a kabáty ako nové

Nie je vždy jednoduché udržať vaše páperové bundy a kabáty v najlepšom stave. Niekoľko jednoduchých tipov vám však môže pomôcť zachovať ich vlastnosti a zabezpečiť, aby boli rovnako príjemné a mäkké ako v prvý deň.

Prvý tip Pravidelne ich čistite mäkkou kefkou, aby ste odstránili nečistoty, prach, vlákna a vlasy. Na vlnené predmety by sa mala používať kefa s tvrdými štetinami a na páperové alebo perové predmety kefa so štetinami.

Po druhéJe dôležité, aby ste svoje zariadenie dobre udržiavali. Raz ročne skontrolujte všetky švy, zipsy a okraje, aby ste sa uistili, že sú v dobrom stave a nemajú žiadne trhliny alebo odlupovanie. Ak áno, je čas podniknúť kroky na výmenu alebo opravu týchto častí.

KonečneAk ukladáte páperové bundy a kabáty na dlhší čas, uistite sa, že sú pred odložením čisté. Zvážte aj použitie látkových vriec, ktoré ich budú chrániť pred vlhkosťou a nečistotami počas celého roka.

Uplatnením týchto jednoduchých tipov môžete ľahko udržať svoje páperové bundy a kabáty dlhšie ako nové a ešte viac si ich užiť!

Púzdrové bundy a kabáty možno účinne prať v práčke. Oblečenie by sa malo prať so šetrnými prostriedkami a pri vhodných teplotách. Okrem toho je dôležité zvoliť jemný cyklus, aby nedošlo k poškodeniu oblečenia.

Dôležitú úlohu pri trvanlivosti a starostlivosti o páperové bundy a kabáty môže zohrávať aj sušenie. Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov máte všetko, čo potrebujete na úspešnú starostlivosť o bundy a kabáty.

Related post

Photo of author
Napísal : Daniel
S Kulturologia sa snažím vyberať a ponúkať vám tie najlepšie správy súčasnosti, a to ako o Qi a testoch osobnosti, tak aj o denných správach. Každé ráno uverejňujem aj horoskop dňa.